Dzienny plan pracy świetlicy szkolnej

Roczny plan pracy
Co słychać w świetlicy szkolnej

AKTUALNOŚCI

Świetlica w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku jak wszystkie szkolne świetlice utworzona jest dla uczniów, którzy oczekują na zajęcia lekcyjne i po lekcjach. Świetlica obejmuje również uczniów dojeżdżających z Niemysłowic, którzy są objęci szczególną opieką zwłaszcza podczas dowozu do szkoły jak i do domu. Specjalne przygotowane dla nich i ich rodziców regulaminy, zgody i informacje, gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas dojazdów i oczekiwania na autobus.
Nasza świetlica jest miejscem, gdzie spotykają się uczniowie z różnych klas. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości i wspólnego spędzania czasu wolnego od nauki w szkole. Wspólne zabawy sprzyjają integracji i zawiązywaniu przyjaźni. Oprócz tradycyjnych i standardowych zajęć do jakich jest powołana świetlica czyli: odrabianie zadania domowego, które odbywa się systematycznie codziennie, podczas, którego uczniowie utrwalają zasady ortograficzne, gramatyczne, tabliczkę mnożenia i dzielenia. Podczas tych zajęć  szczególny nacisk kładziemy na systematyczność w odrabianiu zadania domowego oraz staranne prowadzenie zeszytów i ćwiczeń. Zajęcia czytelnicze poprawiają płynność i czytanie ze zrozumieniem.
Świetlica zapewnia dzieciom również bezpieczeństwo, posiłki, pomoc w rozwiązywaniu problemów. Świetlica nasza oferuje uczniom duży wachlarz zajęć artystyczno-plastycznych podczas, których uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności, kreatywność, pomysłowość, wykonując przepiękne prace. Uczą się wykorzystywać do wykonywania prac różnorodnych materiałów zwłaszcza przyrodniczych, jak i z recyklingu.
Przewodnim mottem naszych zajęć jest
TWORZYĆ MOŻNA ZE WSZYSTKIEGO. Prace wykonywane przez uczniów są zawsze miłym prezentem dla ich bliskich, elementem dekoracyjnym świetlicy lub są wykonywane na potrzeby szkoły co widać na załączonych zdjęciach. Wyżej wymienione zajęcia przeplatane są zajęciami i zabawami ruchowymi, tematycznymi, zabawami i grami stolikowymi oraz zabawami na świeżym powietrzu.

W naszej świetlicy zawsze jest wesoło, świetnie się bawimy i nigdy się nie nudzimy.

Dobre wychowanie - zdrowe odżywianie

Spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej

Zajęcia w plenerze - zwiedzanie Biblioteki Miejskiej
w Prudniku

Zajęcia w plenerze - Wizyta w Urzędzie Miejskim

Warsztaty z lepienia gliny dla dzieci ze świetlicy szkolnej

Muzyka na różne sposoby

Warsztaty muzyczne

"Dawniej i dziś" wyjście do Muzeum Ziemi Prudnickiej

Przyroda wokół nas

Wyjście do Muzeum Ziemi Prudnickiej

Świetlicowy Konkurs „OZDOBY CHOINKOWE”

Wycieczka na pocztę

Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Spotkanie z „Jesiennym Gościem”

Wycieczka do Prudnickiego Muzeum

Świetlicowy – jesienny zawrót głowy

„Świetlicowy relaks w plenerze"