Wkrótce
********
  INFORMATOR

 

  AKTUALNOŚCI
 
Dobre wychowanie - zdrowe odżywianie

W świetlicy szkolnej dzieci uczestniczą w zajęciach pt.:”Dobre wychowanie i zdrowe odżywianie”.
 

Więcej>>>>>

 

BARWY ROMSKIEGO ŚWIATA

Prace plastyczne uczniów klas IV – VII na konkurs „Barwy Romskiego Świata” organizowanego przez Prudnicki Ośrodek Kultury w ramach 28 Prudnickiej Jesieni Kulturalnej. Prace wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Małgorzaty Majocha.
Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w dniu 24 X na uroczystym otwarciu wystawy.
Nagroda klasy I – III
1. Mirga Amanda
2. Zakowicz Karolina
Wyróżnienie klasy I – III
1. Benroth Hanna
2. Bernacki Igor
3. Dąga Paulina
4. Mięczakowski Wojciech
Nagroda klasy IV – VI
1. Kruk Amelia
2. Marszałek Małgorzata
3. Mirga Nikola
4. Muniak Miłosz
5. Szwedo Zofia
Wyróżnienie klasy IV – VI
1. Dudek Agata
2. Jagielska Julia
3. Kasperowicz Elwira
4. Nessel Dorota
Wyróżnienie klasy VII – VIII
1. Porębska Oliwia
 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO

Dnia 18.10.2018r w naszej szkole mieliśmy możliwość obejrzenia pokazów żywych okazów płazów pt. „Płazy ogoniaste i bezogonowe”, którą to prezentację przedstawiła przedstawicielka z Agencji Impresaryjno-Artystycznej z Krakowa.
W programie pokazu przedstawiono wiadomości dotyczące warunków życia, sposobów odżywiania i rozmnażania, zachowania i przyzwyczajenia u omawianych organizmów. W trakcie prezentacji każdy z uczniów miał możliwość obejrzenia z bliska prezentowanego płaza a salamandrę tygrysią nawet dotknąć i przekonać się, że płazy mają skórę wilgotną i gładką, a ich dotykanie jest bardzo przyjemne.
Wśród okazów płazów znalazły się płazy ogoniaste: traszka japońska i salamandra tygrysia oraz płazy bezogonowe: rzekotka, ropucha aga, kumak. Żałujemy, że nie udało się zobaczyć żaby rogatej. Pokazy odbyły się w czterech grupach, aby każdy miał jak najbliższy kontakt z płazami. W żywej lekcji przyrody wzięli udział uczniowie od klasy I do VIII, ponad 400 osób. Mam nadzieję że wrażenia z tej lekcji pozostaną na trwale w pamięci uczniów.

 


 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

Spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej

Znalezione obrazy dla zapytania policjantW tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na początku roku szkolnego naszą świetlicę odwiedził funkcjonariusz Policji - p. Piotr Kukułka, który uwrażliwiał dzieci, w szczególności uczniów dojeżdżających, na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

 

Więcej>>>>>

 

Będzie co czytać …

Nasza szkoła pozyskała środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 2018.

Do wydania mamy aż 15 tysięcy złotych. Już na wakacjach zostały zakupione lektury obowiązkowe
i uzupełniające w ilości 425 woluminów za kwotę 7 600 złotych.
Czekamy na kolejną zamówioną paczkę – nowości wydawnicze dla małych i dużych czytelników. Będzie w czym wybierać i na pewno każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

 

Zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej …

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

NARODOWE CZYTANIE 2018

W piątek, dnia 7 września br. odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie 2018. W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję i czytaliśmy fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które wybrała dla nas nauczycielka języka polskiego p. Ewa Kleszcz.
Czytanie odbyło się w dwóch najstarszych klasach: VIII a i VIII b, na które zaproszono: panią Marię Strońską dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku, panią Izabelę Drohomirecką, vice-dyrektor naszej szkoły oraz kilkoro innych nauczycieli. Książki „Przedwiośnie” wypożyczyła i przyniosła nam z Biblioteki Miejskiej pani bibliotekarka Grażyna Kunka.

Angelika Mocha, VIII b.
 

ZATRZYMANE W KADRZE