Wkrótce
********
  INFORMATOR

 

  AKTUALNOŚCI
Poranny relaks przy muzyce w świetlicy szkolnej

Więcej>>>>>

Powiatowe Igrzyska Dzieci - Gry i zabawy 1m chłopcy. Opiekun Barbara Czeczel-Michniak. Biała 03.01.2019r

 


ZATRZYMANE W KADRZE

 

Gminne Igrzyska Dzieci - Gry i zabawy (12.12.2018 Prudnik). 1m chłopcy, 3m dziewczynki. Opiekun Barbara Czeczel-Michniak

 


ZATRZYMANE W KADRZE

 

Świetlicowy Konkurs „OZDOBY CHOINKOWE” rozstrzygnięty

W okresie przedświątecznym świetlica szkolna ogłosiła świąteczny konkurs na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową. W konkursie aktywnie wzięli udział uczniowie młodszej grupy wiekowej.

Więcej>>>>>


 

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE W STUDIO PIOSENKI W PRUDNICKIM OŚRODKU KULTURY

Jedną z muzycznych pasji dziecięcych jest ŚPIEW. Studio Piosenki sprzyja rozwijaniu talentów wokalnych i profesjonalnym zajęciom indywidualnym z instruktorem. W celu przybliżenia dzieciom takich zajęć, pani Małgosia Druet zorganizowała zajęcia umuzykalniające w Studio Piosenki pod kierunkiem instruktora muzycznego z Prudnickiego Ośrodka Kultury – pani Alicji Główki, która wprowadziła nas w świat profesjonalnego nagrywania piosenek oraz fachowych ćwiczeń poprzedzających wokalne prezentacje młodych artystów.

Więcej>>>>>


 

Wycieczka do Opola

W dniu 11 grudnia 2018r klasy siódme pod opieką wychowawców w ramach Mikołajek udały się na wycieczkę do Opola. W planie wyjazdu była wizyta na kręgielni oraz w kinie Helios na film "Fantastyczne zwierzęta - Zbrodnie Grindelwalda". Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów. Uczniowie z pobytu na kręgielni i w kinie wrócili bardzo zadowoleni.

 

Opiekunowie wycieczki

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

Realizacja zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2018

 


 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

Świetlica na zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej z okazji ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

W bieżącym roku szkolnym 2018 / 2019 w ramach kontynuacji kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zajęcia czytelnicze dla dzieci ze świetlicy szkolnej odbywają się w każdą środę w bibliotece szkolnej. Bibliotekarz – p. Grażyna Kunka zachęca dzieci do czytania książek i wzbogacania własnej biblioteczki, rozwija ich zainteresowania czytelnicze i jednocześnie zapewnia doskonały relaks w kontakcie z książką.

Więcej>>>>>


 

ZACZAROWANA ŚWIETLICA ANDRZEJKOWE WRÓŻBY 2018

Andrzejki, to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W tym magicznym czasie, jak każdego roku, nasza świetlica zamieniła się w Świetlicową Komnatę Wróżb.

Więcej>>>>>


 

Nasi uczniowie w Sejmie i Senacie

Zapowiedzianą na inauguracji projektu Parada Polskości na Stulecie Niepodległości nagrodą dla uczestników była wycieczka do Warszawy. Pojechali na nią 30 listopada przedstawiciele tych klas, które zajęły wysokie miejsca w konkursie. Głównym punktem programu było zwiedzanie kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Po wizycie na Wiejskiej uczniowie przeszli wraz z przewodnikiem trasę od pomnika Mikołaja Kopernika do Syrenki na Rynku Starego Miasta. Wyjazd był udany, za co dziękujemy sponsorom – panu Franciszkowi Fejdychowi, byłemu burmistrzowi Prudnika, pani Marii Strońskiej, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania, panu senatorowi Jerzemu Czerwińskiemu, Radzie Rodziców PSP nr 3, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Prudniku „Nasza Trójka” oraz Zakładowi Energetyki Cieplnej.

 

Opiekunowie wycieczki

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

Miś przyjacielem dzieci …

W naszej szkole, jak zwykle biblioteka szkolna przygotowała dla najmłodszych cykl lekcji z misiem. W zajęciach udział wzięli uczniowie z klas: Ia, Ib, Ic, Id, IIIb, świetlica szkolna oraz grupa 5-latków „Żyrafki” z PP nr 4. Celem organizowanych zajęć w bibliotece jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa, które wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Albert Einstein powiedział: „Jeżeli chcesz aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”. Przybyli do nas zaproszeni Goście: M. Strońska, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania, B. Matkowska i K. Załuska, słuchaczki Uniwersytetu Złotego Wieku „Pokolenia” oraz K. Koziarowski, emerytowany nauczyciel biologii, ekolog. W czasie zajęć czytano dzieciom fragmenty z książek: Pamiętnik Czarnego Noska, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington, a także wiersze z czasopism Miś i Świerszczyk. W trakcie zajęć były swobodne wypowiedzi o własnych Przytulankach (nie wszystkie je miały!), zabawy ruchowe i piosenki o misiach. Klasie IIIb pan Karol opowiadał o prawdziwych niedźwiedziach wskazując na globusie miejsce ich występowania. Chętni uczniowie z dumą wskazywali wymieniane kontynenty, poznali różne gatunki tych ssaków, m.in.: Niedźwiedź Polarny – Arktyka i Grenlandia, Panda - Chiny, Koale - Australia, Gryzzli i Baribal – Ameryka Północna. Na terenie naszego kraju, w górach zamieszkuje około 100 brunatnych drapieżników, które są pod ochroną. Były robione pamiątkowe zdjęcia, które na pewno pojawią się w kronice szkolnej.
Wracając do historii powstania samej zabawki – to właśnie baribal był wzorem misia Teddy. Na początku XX wieku ówczesny prezydent amerykański (26) Theodor Roosevelt wyruszył
z przyjaciółmi na polowanie. Ujrzał małego baribala, ale zamiast go zastrzelić, uratował mu życie. Wydarzenie nagłośniono w prasie, dzięki czemu producent zabawek miał wzór misia, którego kolejne pokolenia najmłodszych na całym świecie mogą przytulać nie tylko z okazji jego święta.


Organizator zajęć: Grażyna Kunka, nauczyciel - bibliotekarz

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

„Muzyka na różne sposoby” w świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna sprzyja zrelaksowaniu się i dobrej zabawie dowolnej, czy kierowanej. Dzieci mają także okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne. W bieżącym roku szkolnym konkurs „Muzyka na rożne sposoby” odbył się w październiku i jak zwykle zachęcił młodych artystów do dzielenia się pasją muzyczną i prezentowania swoich muzycznych umiejętności przed kolegami, nauczycielami oraz rodzicami.

 

ZATRZYMANE W KADRZE
 

Więcej>>>>>

Dobre wychowanie - zdrowe odżywianie

W świetlicy szkolnej dzieci uczestniczą w zajęciach pt.:”Dobre wychowanie i zdrowe odżywianie”.
 

Więcej>>>>>

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

14 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

laureaci klas 3-4
1 miejsce Dominika Łubniewska,
2 miejsce Filip Kozdraś,
3 miejsce Milena Smaga


laureaci klas 5-6
1 miejsce Oliwia Gruna
2 miejsce Zuzanna Staś
3 miejsce Emilka Siekierska


laureaci klas 7-8
1 miejsce Michalina Jasińska
1 miejsce Martyna Orzech
1 miejsce Marta Pietryka

 

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w POKu 21 listopada.

Organizatorki konkursu p.Agnieszka Licznar, p.Marta Niedojadło, p. Maria Markiewicz

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

Kreatywny bibliotekarz i jego czytelnicy ….

Pod takim hasłem zorganizowano konferencję w naszej bibliotece szkolnej dla nauczycieli bibliotekarzy z powiatu prudnickiego i nyskiego. Zaproszono 19 nauczycieli, ale nie wszyscy mogli dotrzeć… Z zaproszenia skorzystała i przyszła m.in. Maria Strońska – Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku, która odpowiedziała na nurtujące pytania bibliotekarzy. W związku z tym, iż Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych były życzenia i piosenki od naszego zespołu wokalnego „Camerata” pod kierunkiem p. Alicji Główki. Dziewczęta zaśpiewały 4 piosenki optymistyczne, życząc nauczycielkom – bibliotekarkom zdrowia i szczęścia oraz dużo czytelników i nowości wydawniczych. Tych nam nie brakuje, ponieważ nasza szkoła otrzymała 15 tys. z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2018. Nauczyciele przy słodkim poczęstunku mogli dzielić się swoimi doświadczeniami i praktykami w danej szkole. Na pamiątkę zrobiliśmy wspólne zdjęcie…


Kunka Grażyna

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

BARWY ROMSKIEGO ŚWIATA

Prace plastyczne uczniów klas IV – VII na konkurs „Barwy Romskiego Świata” organizowanego przez Prudnicki Ośrodek Kultury w ramach 28 Prudnickiej Jesieni Kulturalnej. Prace wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Małgorzaty Majocha.
Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w dniu 24 X na uroczystym otwarciu wystawy.
Nagroda klasy I – III
1. Mirga Amanda
2. Zakowicz Karolina
Wyróżnienie klasy I – III
1. Benroth Hanna
2. Bernacki Igor
3. Dąga Paulina
4. Mięczakowski Wojciech
Nagroda klasy IV – VI
1. Kruk Amelia
2. Marszałek Małgorzata
3. Mirga Nikola
4. Muniak Miłosz
5. Szwedo Zofia
Wyróżnienie klasy IV – VI
1. Dudek Agata
2. Jagielska Julia
3. Kasperowicz Elwira
4. Nessel Dorota
Wyróżnienie klasy VII – VIII
1. Porębska Oliwia
 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ….

W październiku pierwszaki zwiedzały bibliotekę szkolną, natomiast klasy drugie uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych na temat: Czasopisma dla dzieci. Na zajęciach bibliotecznych uczniowie mogli oglądać, czytać i analizować co zawiera takie czasopismo. Mogli również wziąć do domu „świerszczyk” , by rodzice mogli poczytać i poznać najlepsze czasopismo dla dzieci., zachęcając do zakupu prywatnie. W naszej bibliotece szkolnej mamy prenumeratę dzięki Radzie Rodziców, którzy zakupili do biblioteki szkolnej na cały bieżący rok kalendarzowy. Czasopismo godne polecenia dla uczniów w nauczaniu zintegrowanym.

 

Grażyna Kunka – wasz bibliotekarz

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO

Dnia 18.10.2018r w naszej szkole mieliśmy możliwość obejrzenia pokazów żywych okazów płazów pt. „Płazy ogoniaste i bezogonowe”, którą to prezentację przedstawiła przedstawicielka z Agencji Impresaryjno-Artystycznej z Krakowa.
W programie pokazu przedstawiono wiadomości dotyczące warunków życia, sposobów odżywiania i rozmnażania, zachowania i przyzwyczajenia u omawianych organizmów. W trakcie prezentacji każdy z uczniów miał możliwość obejrzenia z bliska prezentowanego płaza a salamandrę tygrysią nawet dotknąć i przekonać się, że płazy mają skórę wilgotną i gładką, a ich dotykanie jest bardzo przyjemne.
Wśród okazów płazów znalazły się płazy ogoniaste: traszka japońska i salamandra tygrysia oraz płazy bezogonowe: rzekotka, ropucha aga, kumak. Żałujemy, że nie udało się zobaczyć żaby rogatej. Pokazy odbyły się w czterech grupach, aby każdy miał jak najbliższy kontakt z płazami. W żywej lekcji przyrody wzięli udział uczniowie od klasy I do VIII, ponad 400 osób. Mam nadzieję że wrażenia z tej lekcji pozostaną na trwale w pamięci uczniów.

 


 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

Spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej

Znalezione obrazy dla zapytania policjantW tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na początku roku szkolnego naszą świetlicę odwiedził funkcjonariusz Policji - p. Piotr Kukułka, który uwrażliwiał dzieci, w szczególności uczniów dojeżdżających, na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

 

Więcej>>>>>

 

Będzie co czytać …

Nasza szkoła pozyskała środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 2018.

Do wydania mamy aż 15 tysięcy złotych. Już na wakacjach zostały zakupione lektury obowiązkowe
i uzupełniające w ilości 425 woluminów za kwotę 7 600 złotych.
Czekamy na kolejną zamówioną paczkę – nowości wydawnicze dla małych i dużych czytelników. Będzie w czym wybierać i na pewno każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

 

Zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej …

 

ZATRZYMANE W KADRZE

 

NARODOWE CZYTANIE 2018

W piątek, dnia 7 września br. odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie 2018. W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję i czytaliśmy fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które wybrała dla nas nauczycielka języka polskiego p. Ewa Kleszcz.
Czytanie odbyło się w dwóch najstarszych klasach: VIII a i VIII b, na które zaproszono: panią Marię Strońską dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku, panią Izabelę Drohomirecką, vice-dyrektor naszej szkoły oraz kilkoro innych nauczycieli. Książki „Przedwiośnie” wypożyczyła i przyniosła nam z Biblioteki Miejskiej pani bibliotekarka Grażyna Kunka.

Angelika Mocha, VIII b.
 

ZATRZYMANE W KADRZE